Article illustration
Новини

Бюджет маркетингу: який він і що в нього входить?

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал 69 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

        «Є підозра, що сьогодні бюджет маркетингу багатьох меблевих компаній недостатній. Ще більше підозр, що він за структурою своєю - «не про те». Такої думки про меблярів Андрій Ренард, вице-президент консалтингової компанії «ЕМС», чиї міркування з цього приводу й пропонуємо.

      На жаль, бюджет маркетингу, як і раніше, це в основному  - витрати на рекламу. До речі, про сьогоднішній меблевий ринок можна сказати, що три чверті, а то й більше  витрат на рекламу марні. При цьому в основному компанії (є й винятки) не виділяють в окрему статтю витрат бюджет маркетингу й не розуміють цих витрат.

       «У нас слабкий маркетинг!», «На меблевому ринку неможливо знайти сильних маркетологів! Їх просто немає!» - знайомі нарікання. Так, в меблевому виробництві сьогодні немає маркетингу. Маркетингу як «технології отримання прибутку». Маркетинг або йде в зону «обслуговуючого персоналу», стаючи внутрішнім підрозділом, що працює безпосередньо на першу особу й обгрунтовує його божевільні ідеї (іноді дуже цікаві). Або маркетинг йде в аналітичну науково-дослідну роботу (такі відділи періодично ліквідуються). Або маркетинг прирівнюється до менеджера при відділі продажів.

      Справжнього маркетингу сьогодні в меблевиків немає саме тому, що вони не знають, навіщо він потрібен. Маркетинг сьогоднішній, нехай навіть недосконалий, дорогий, а досконалий  - уже в десять разів дорожчий. Але якщо ти не розумієш цінність його, то ти й гривні в нього вкладати не будеш.

        Сьогоднішні «маркетологи», які дійшли до вершин посад і зарплат, починають переходити з однієї компанії в іншу, не виходячи за кордон меблевого ринку, й продовжують плодити, тиражувати свій непрофесіоналізм у нових компаніях. Ті ж маркетологи, які розуміють, що потрібні були б компанії, не знаходять роботи. Точніше вилітають з неї, вступаючи в конфлікт з керівництвом, тому що вони сідають навпроти генерального директора  й мучать його: поки не поясните, хто буде купувати ці меблі, ми не повинні їх виробляти. Дійсно, професійний маркетолог  незручний, саме тому й немає сьогодні маркетингу. Хороших маркетологів у меблевих виробників немає, тому що директори та керівники не вміють працювати з маркетологами. Переважно через свої самовпевненість і апломб: мовляв, вони самі все знають, самі все розуміють, вони в усьому розбираються.