Article illustration
Новини

Бюджет маркетингу: який він і що в нього входить?

МЕБЛЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ, журнал 7 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

        «Є підозра, що сьогодні бюджет маркетингу багатьох меблевих компаній недостатній. Ще більше підозр, що він за структурою своєю - «не про те». Такої думки про меблярів Андрій Ренард, вице-президент консалтингової компанії «ЕМС», чиї міркування з цього приводу й пропонуємо.

      На жаль, бюджет маркетингу, як і раніше, це в основному  - витрати на рекламу. До речі, про сьогоднішній меблевий ринок можна сказати, що три чверті, а то й більше  витрат на рекламу марні. При цьому в основному компанії (є й винятки) не виділяють в окрему статтю витрат бюджет маркетингу й не розуміють цих витрат.

       «У нас слабкий маркетинг!», «На меблевому ринку неможливо знайти сильних маркетологів! Їх просто немає!» - знайомі нарікання. Так, в меблевому виробництві сьогодні немає маркетингу. Маркетингу як «технології отримання прибутку». Маркетинг або йде в зону «обслуговуючого персоналу», стаючи внутрішнім підрозділом, що працює безпосередньо на першу особу й обгрунтовує його божевільні ідеї (іноді дуже цікаві). Або маркетинг йде в аналітичну науково-дослідну роботу (такі відділи періодично ліквідуються). Або маркетинг прирівнюється до менеджера при відділі продажів.

      Справжнього маркетингу сьогодні в меблевиків немає саме тому, що вони не знають, навіщо він потрібен. Маркетинг сьогоднішній, нехай навіть недосконалий, дорогий, а досконалий  - уже в десять разів дорожчий. Але якщо ти не розумієш цінність його, то ти й гривні в нього вкладати не будеш.

        Сьогоднішні «маркетологи», які дійшли до вершин посад і зарплат, починають переходити з однієї компанії в іншу, не виходячи за кордон меблевого ринку, й продовжують плодити, тиражувати свій непрофесіоналізм у нових компаніях. Ті ж маркетологи, які розуміють, що потрібні були б компанії, не знаходять роботи. Точніше вилітають з неї, вступаючи в конфлікт з керівництвом, тому що вони сідають навпроти генерального директора  й мучать його: поки не поясните, хто буде купувати ці меблі, ми не повинні їх виробляти. Дійсно, професійний маркетолог  незручний, саме тому й немає сьогодні маркетингу. Хороших маркетологів у меблевих виробників немає, тому що директори та керівники не вміють працювати з маркетологами. Переважно через свої самовпевненість і апломб: мовляв, вони самі все знають, самі все розуміють, вони в усьому розбираються.