Article illustration
Новини

АМКУ пропонує пілотним закупівельним групам співпрацю

Купуймо разом 2.0 934 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Діалог із Антимонопольним комітетом України (АМКУ) стає дедалі більш обіцяючим для закупівельних груп. Бар’єр у вигляді відсутності прецедентів та наявності правових обмежень може бути подолано шляхом співпраці. Пан Віктор Талах, директор заступник директора Департаменту конкурентної політики АМКУ, під час зустрічі 7 жовтня 2016 року задекларував відкритість АМКУ до співпраці та наголосив на тому, що Комітет розглядає закупвлі в групах, як позитивне явище при умові, що учасники таких закупівельних груп не порушують чинне законодавство України про захист економічної конкуренції.

Також пан Талах запросив перші пілотні закупівельні групи, які будуть створені в рамках проекту «Купуймо разом!2.0» до активніших дій. Зокрема йдеться про те, щоб такі пілотні закупівельні групи визначились з своєю організаційно-правовою формою та наважилися подати до АМКУ заяву, не обов’язково на дозвіл, хоча б на висновок щодо кваліфікації дій. Це в свою чергу стане прецедентом та допоможе Комітету виробити певну практику, адже в діяльності таких закупівельних груп буде багато схожого. Крім цього такий прецедент стане взірцем і ринок буде чітко розуміти що можна, а чого неможна.

Більше про правові аспекти, у тому числі щодо антимонопольного законодавства, учасники нашого проекту дізнаються зі спеціальної e-learning лекції, яку буде опубліковано наприкінці жовтня, а також від наших юридичних консультантів. Конкретні запитання, які пов’язані із бізнес-планами закупівельних груп, можна буде також ставити під час семінару 21 жовтня у Києві.